Достапни линкови

Во Скопје состанок на економските промотори


Македонскиот производ на странскиот пазар, ќе биде главната тема на денешната средба на економските промотори на владата што ќе се одржи во Скопје. На средбата ќе учествуваат вицепремиерот задолжен за економски прашања Владимир Пешевски, министерот за економија Фатмир Бесими, директорот на Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот Виктор Мизо, како и претставници на стопанските комори во Македонија.
XS
SM
MD
LG