Достапни линкови

Во текот на ноќта нови експлозии во Чачак


Во текот на изминатата ноќ имало повеќе детонации во фабриката Слобода во Чачак, соопштија претставници на српската полиција во тој град. Според нив, се уште не може да се прeтпостави кога би можело да се очекува престанување на експлозиите. Во воениот дел на фабриката Слобода вчера избувна пожар, по што почнаа да одекнуваат детонации. Повредени нема, а е причинета голема материјална штета.
XS
SM
MD
LG