Достапни линкови

Хаотична состојба на московскиот аеродром Домодедево


Состојбата на московскиот аеродром Домодедево и понатаму е хаотична, јавува руската новинска агенција Интерфакс. На терминатите и понатаму се заробени многу патници кои поради снегот и ледениот дожжд неможат да отпатуваат. Некои од луѓето со денови се на еродромот , откако им беа откажани летовите поради лошите временски услови. На терминалите има толку многу патници , што иако еден од летовите беше пуштен патниците не можеа да стигнат до излезот на терминалот, јавува руската агенција. На дел од аеродормот има проблеми и со стабдувањет со електрична енергија.
XS
SM
MD
LG