Достапни линкови

Храватските власти запленија имотот на Санадер


Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер
Хрватските власти почнаа денеска во Загреб да го запленуваат имотот на поранешниот премиер Иво Санадер, на кого за уште еден месец му е продолжен притворот во Австрија.
Десетина судски извршители и полицајци започнаа со конфискација во вилата на семејството Санадер во Загреб.Хрватксиот адвокат на Сандер Иван Ловриќ најави жалба на судската одлука за привремено одземање на уметничките дела.
XS
SM
MD
LG