Достапни линкови

Над 100 новинари годинава загинале


Невладината организација Прес Амблем Кампања соопшти дека во изминатава година загинале над 100 новинари, известувајќи од опасни региони како војната меѓу наркобосовите во Мексико или конфликната област на границата на Пакистан со Авганистан. Во соопштението е наведено дека насилството врз новинарите во последниве пет години стана „епидемија за која нема лек“.
XS
SM
MD
LG