Достапни линкови

Најмалку 22 лица починале од Х1Н1 во Шри Ланка


Најмалку 22 лица починале од грипот Х1Н1 во последниве два месеца во Шри Ланка, соопштија властите. Во соопштението е наведено дека се регистрирани вкупно 340 заболени од тој вирус. Во мината година Светската здравствена организација прогласи епидемија на грип од типот Х1Н1.
XS
SM
MD
LG