Достапни линкови

Најмалку 15 луѓе загинале во Пакистан


Пакистанските безбедносни служби соопштија дека најмалку 15 луѓе загинале при напад на најверојатно американско беспилотно летало врз област во близина на границата со Авганистан. Во соопштението е наведено дека 6 ракети биле истрелани врз селото Шера Тала во областа Северен Вазиристан. Годинава биле извршени вкупно 110 ракетни напади што е двојно повеќе од минатата година.
XS
SM
MD
LG