Достапни линкови

Сомнителниот пакет за грчката амбасада е бомба


Сомнителниот пакет што пристигна денеска во грчката амбасада во Рим содржел експлозив , но полицијата безбедно го отстранила. Италијанската полиција се уште го испитува составот на другите сомнителни пакети кои пристигнаа во амбасадите на Данска, Венецуела и Монако во Рим. Во минатата недела експлодираа две бомби во Швајцарската и Чилеанската амбасада при што беше ранети две лица.Одговорноста за овие напади ја презеде италијанска анархистичка група.
XS
SM
MD
LG