Достапни линкови

Британската полиција открила терористичка група


Британската полиција поднесе кривични пријави против 9 лица за организирање терористички напади врз британски цели. Пред една недела, во неколку градови во Велика Британија беа уапсени 12 лица, од кои тројца биле ослободени. Осомничените подготвувале предизвикување големи експлозии кои би предизвикале човечки жртви и материјална штета, соопшти полицијата.
XS
SM
MD
LG