Достапни линкови

Самоубиствени напади во Рамади, 7 загинати, 30 повредени


Најмалку 7 лица загинале, а 30-тина биле повредени во денешните два самоубиствени напади во ирачкиот град Рамади. Првиот напад бил изведен со минибус пред влезот на објектот на локалните власти, а вториот се случил на истото место кога се собрале луѓе да им помогнат на повредените. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG