Достапни линкови

Ракетирани милитанти во ПакистанПакистанската разузнавачка служба соопшти дека 4 лица загинале во американски ракетен напад во близина на границата со Авганистан. Пакистанскиот регион Северен Вазиристан, засолниште на милитанти и талибанци, е честа цел на американски ракетни напади.
XS
SM
MD
LG