Достапни линкови

Невреме на источниот брег на САД


Снег и силни ветришта го зафатија источното крајбрежје на САД. Прогнозите велат дека во Њујорк ќе паднат до 60 центиметри снег. Откажани се стотици авионски летови, а не сообраќа ни патничкиот воз меѓу Њујорк и Бостон.
XS
SM
MD
LG