Достапни линкови

Уапсен поранешен украински министер за внатрешни работи


Уапсен е поранешниот украински министер за внатрешни работи Јури Лутсенко како дел од истрагата за проневера на државни пари во владата на поранешната премиерка Јулија Тимошенко, соопштија украинските власти. Тој бил уапсен од десетина специјалци додека си го шетал кучето.
XS
SM
MD
LG