Достапни линкови

Ослободени половина од осомничените терористи во Холандија


Холандското обвинителство соопшти дека петмина од 12 Сомалијци што беа уапсени во Ротердам под сомнение за тероризам се ослободени. Обвинителството денеска треба да одлучи дали ќе го продолжи притворот или ќе ги ослободи останатите седуммина.
XS
SM
MD
LG