Достапни линкови

Операција на безбедносните сили во Дагестан


Осуммина милитанти се убиени во операција на безбедносните сили во главниот град на руската република Дагестан, Махачкала. Тамошните власти информираат дека во акцијата пронашле шест бомби од домашно производство.
XS
SM
MD
LG