Достапни линкови

Иран донесе смртна пресуда за израелски шпион


Иранскиот обвинител Абас Јафари изјави дека судот денеска осуди на смрт шпион за кој се верува дека работел за Израел. Идентитетот на осудениот ќе биде објавен откако одлуката ќе ја потврди и Врховниот Суд. Иранските медиуми јавуваат дека во октомври биле уапсени двајца Иранци кои биле осомничени дека се шпиони кои работат за Израел.
XS
SM
MD
LG