Достапни линкови

Уапсен поранешен министер во Украина


Поранешниот министер Јуриј Лутшенко и поранешната премиерка на Украина Јулија Тимошенко
Поранешниот министер за внатрешни работи на Украина Јуриј Лутшенко е уапсен.Јавнот обвинителство ја потврди информацијата и најави детали за утре.Минатиот месец беше покренато обвинение против него за злоупотреба на службена должност. Лутшенко ги отфрли обвинувањата како политички мотивирани. Поранешниот министер беше дел од владата на сега опозицискиот лидер Јулија Тимошенко,.
XS
SM
MD
LG