Достапни линкови

Вооружена пресметка во Дагестан


Најмалку 8 лица загинале денеска при вооружена пресметка на полицијата во Дагестан со екстремисти. Локалната полиција соопшти дека еден од загинатите екстремисти е и нивниот лидер за кој се верува дека организирал терористички акции во главниот град на Дагестан. До пресметката дошло кога 8мината ектремисти се затвориле во една куќа и не сакале да и се предадат на полицијата.
XS
SM
MD
LG