Достапни линкови

Папата Бенедик 16 -ти ги осуди бомбашките напади на Божиќ


Папата Бенедик 16
Папата Бенедик 16 денеска ги осуди нападите врз верниците во Нигерија и Филипини и апелираше конфликтите да бидат решени на мирен начин. При експлозија на бомба во црква за време на божиќна миса во јужниот дел на Филипините загинаа 11 лица меѓу кои и еден свештеник. Додека во Нигерија при серија бомбашки напади загинаа најмалку 38 лица, а над 70 се ранети. Папата Бенедик ги осуди и нападите во центарот на Светската програма за храна во Пакистан
XS
SM
MD
LG