Достапни линкови

Затворен најголемиот аеродром во Москва


Најголемиот аеродром во Москва Домодедово е затворен поради прекин на струја предизвикан од бурата која го зафати градот. Меѓународниот аеродром поради прекин на електричната енергија синоќа на два часа ги одложи сите полетувања и слетувања, но денеска е целосно затворен. Слични прекини на доток на електрична енергија остави 100 илајди луѓе без греење. Поради ниските температури и замрзнатите надземни кабли во прекин е и железничкиот сообраќај. Градските власти апелираа до жителите на Москва да останат во своите домови доколку немаат истна потреба да излезат.
XS
SM
MD
LG