Достапни линкови

Шверцери на дрога се обесени во Иран


Иран обеси еден маж обвинет за силување и пет други обвинети за шверц на дрога, јавуват новинските агенции. Годинава во Иран се извршени вкупно 169 смртни казни додека лани беа 270 луѓе обесени.
XS
SM
MD
LG