Достапни линкови

Израелската војска убила двајца палестински милитанти


Појасот Газа
Израелската војска соопшти дека убила двајца палестински милитанти при вооружена пресметка во близина на границата со Појасот Газа. Палестинската милитантска група „Исламски Џихад“ соопшти дека нивните припадници биле убиени откако детонирале експлозивна направа поставена за изралската патрола. Во последниве неколку денови во тој регион тензиите се во пораст. Вчера Израел возврти со напад врз Газа откако милитантите почнале да извршуваат ракетни напади врз јужниот дел на Израел.
XS
SM
MD
LG