Достапни линкови

Aмерикански туристи загинаа во Египет


Најмалку 8 американски туристи загинаа, а 21 се повредени при сообраќајна несреќа во близина на Асана во Египет. Египетската новинската агенција Мена јавува дека сударот на автобус кој превезувал туристи со камион се случила утрово.Во просек годишна 8 илјади луѓе гинат на египетските патишта поради непочитивање на сообраќајните прописи и лошите автопати.
XS
SM
MD
LG