Достапни линкови

Јужна Кореја продолжува со воени вежби


Минатите воени вежби
Јужна Кореја најави дека в понеделник ќе оддржи воени вежби на 23 стратегиски места, но ќе го исклучи регионот околу спорната граница со Северна Кореја.Ова денеска го соопштија претставници на Генералштабот. Вежбите ќе траат само три дена.
Тензиите меѓу двете Кореи се во пораст по последните воени вежби во близнина на границата и минатомесечниот напад на Северна врз Јужна Кореја при што загинаа 4 лица.
XS
SM
MD
LG