Достапни линкови

Над 30 луѓе загинале при сообраќајна несреќа во Индија


Најмалку 34 луѓе загинале при судир на два автобуса во во северниот дел на Индија. Полицијата соопшти дека при сударот повредени се 15 мина патници. Во Индија годишно умираат над 100 илјади луѓе како жртви на сообраќајни несреќи.
XS
SM
MD
LG