Достапни линкови

Земјотрес со јачина од 4,9 степени по Рихтер во Нов Зеланд


Земјотрес со интезитет од 4,9 степени по Рихтеровата Скала го погоди Нов Зеланд синоќа. Полицијата соопшти дека нема повредени, причинета е само материјална штета.
Пред само неколку месеци Нов Зеланд беше погоден од земјотрес со јачина од 7, 1 степни по Рихтер, предизвикувајќи значително голема штета.
XS
SM
MD
LG