Достапни линкови

Генерал Петраус ги посети војниците во Авганистан


Командантот на меѓунароните воени сили во Авганситан генералот Дејвид Петраус ги посети воените трупи во провинцијата Фарах во западен Авганистан по повод бижиќните празници. Тој изјави дека војниците во тој регион добро си ја вршат работата. Посетата следува по изјавата на американскиот претседател Барак Обама дека како резултат на стратегијата бројот на војниците ќе започне во јули 2011-та година.
XS
SM
MD
LG