Достапни линкови

Најмалку 10 лиѓе загинале при бомбашки напад во црква на Филипините


При експлозија на бомба поставена во црква во јужниот дел на Филипините, загинаа најмалку 10 верници. Полицијата соопшти дека бомбата била поставена пред божиќната ноќ во внатрешноста на капелата која се наоѓа во близина на полициската станица во градот Џоло кој се смета за мета на исламските милитанти.
XS
SM
MD
LG