Достапни линкови

Уапсен воен функционер во Белорусија


Белоруското министертво за внатрешни работи соопшти дека денеска е уапсен началникот на воздухопловните сили Игор Азаренок поради сомнение за злоупотреба на службена должност. Во притвор се и стотина луѓе кои беа приведени на протестите по претседателските избори. Меѓу приведените се и петмина кандидати за претседатели поради учество во протестите.
XS
SM
MD
LG