Достапни линкови

Изгоре зграда на трговски центар во Приштина


Зградата на трговскиот центар „Бенаф“ во центарот на Приштина денеска изгоре во пожар, во кој нема жртви ниту повредени, но е причинета огромна материјална штета. Полицијата соопшти дека најверојатно причина за пожарот е експлозија на плинска боца.Евакуирани се жителите и на зградите околу трговскиот центар.
XS
SM
MD
LG