Достапни линкови

Спречени терористички напади во Холандија


Во Холандија се уапсени 12 сомалиски државјани осомничени за тероризам. Холандското обвинителство соопшти дека полицијата спровела акција за нивно апсење по добиена информација од разузнавачките служби дека 12-мината сомалски државјани планирале терористички напди во Холандија.
XS
SM
MD
LG