Достапни линкови

Серија експлозии во Нигерија, 32 лица загинале


При серија на експлозии за време на божиќната ноќ во централна Нигерија загинаа најмалку 32 лица, а 74 се ранети.Полицијат асоопшти дека во два различни делови градот Још експлодирале вкупно 7 бомби. Засега никој не ја презеде одговорноста за експлозиите во Још, град кој е епицентар на етничките и верските поделби меѓу христијаните и муслиманите.
Годинава таму загинаа над 1 500 лица во насилни инциденти.
XS
SM
MD
LG