Достапни линкови

Иванов го честита католички Божиќ


Македонскиот претседател Ѓорге Иванов упати честитка до сите Христијани што денеска го прославуваат Божик, со желби за добро здравје, радост и среќа во празничните денови. Во честитката Иванов вели дека на празникот на мирот и помирувањетото се потврдуваат заедничките заложби за негување и почитување на верските различности и религиозните посебности како врвна вредност на нашето општество и целиот цивилизиран свет.
XS
SM
MD
LG