Достапни линкови

Иран ќе лансира сателит во вселената


Иранскиот министер за одбрана Ахмад Вахиди најави дека Техеран ќе лансира сателит во вселената во наредните неколку месеци. Сателитот познат како Фајр се претпоствува дека ќе работи на соларна енергија. Минатата година Иран го лансирал свој прв сателит во вселената.
XS
SM
MD
LG