Достапни линкови

Папата Бенедик 16 -ти повика на смирување на конфликтите на Блискиот Исток


Папата Бенедик 16-ти во својата божиќна порака повика да се стaви крај на конфликтите на Блискиот Исток и да испрати поддршка до христијаните во тој регион.Тој во традиционалното обраќање во Ватикан истакна дека на христијаните што живеат во Ирак им е потребнa утеха по преживеаната траума од неодамнешните напади. Во Ватикан денеска се собраа над 10 илјади верници да ја слушнат традиционалната порака на Папата.
XS
SM
MD
LG