Достапни линкови

Експлодира индиска вселенска ракета при полетување


Индиска вселенска ракета која носела комуникациски сателит експлодирала веднаш по полетувањето, јавуваат новинските агенции. Ракетата била лансирана од место кое е на 80 километри оддалечено од градот Ченаи во јужна Индија.
XS
SM
MD
LG