Достапни линкови

Црна Гора ќе добие нова Влада на 28 декември


Новиот црногорски премиер Игор Лукшиќ предложи нови 6 министри од редовите на владеачката Демократска партија на социјалистите. Предлозите биле соопштени на синоќешната седница на раководството на партија а новата влада треба да биде избрана на 28-ми декември.
XS
SM
MD
LG