Достапни линкови

Татко ја обесил ќерката откако дознал дека е член на Ал Каеда


Ирачката полиција соопшти дека Ал Најем Амбагиу ја обесил својата 19 годишна ќерка откако открил дека таа се приклучила кон Ал Каеда и планирала да изврши самобиствен бомбашки напад. Полицијата соопшти дека Ал Најеам е приведен и дека го признал делото.
XS
SM
MD
LG