Достапни линкови

Ватикан - божиќна молитва на Бенедикт 16 ти


Vatican -- St. Peter's Basilica in Vatican, undated
Папата Бенедикт 16 ја предводеше традиционалната полноќна божиќна молитва во Ватикан.
Тој посака вистинско братсво меѓу луѓето.
Илјадници луѓе се собрани денеска на Свети Петар каде што се поставени огромни екрани очекувајки ја традиционалната порака на римокатоличкиот лидер до Градот и до Светот - Урби ет Орби.
XS
SM
MD
LG