Достапни линкови

40 загинати, 50 ранети во бомбашки напад во Пакистан


Терор во Пакистан
Најмалку 40 луѓе загинаа во самоубиствен бомбашки напад денеска во северозападен Пакистан во близина на границата со Авганистан.
Во нападот, изведен најверојатно од жена, се ранети и 50 лица.
Лицето облечено во традиционална бурка со две гранати во рацете влетало на место каде што се делела храна.
Станува збор за Центар на Светската програма за храна во Кхар во племенската зона Баџаур.
XS
SM
MD
LG