Достапни линкови

Црвенковски: кривични пријави за Јанкуловска и Трајковски


Претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски денеска изјави дека СДСМ поддржува секоја битка против криминалот и корупцијата, но не и ако таа се води селективно како што е случајот со приведувањето на сопственикот на А1 Велија Рамковски, заедно со 16 мина други. Тој, како што рече, кривичните пријави што СДСМ ќе поднесе против министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и директоророт на Управата за јавни приходи Горан Трајковски, по други случаи, ќе бидат тест за правната држава.
XS
SM
MD
LG