Достапни линкови

Британската кралица со спортска божиќна порака


Кралицата Елизабета Втора, во утрешната божиќна порака, меѓу другото, ќе ја нагласи важноста на спортот како начин за унапредување на општеството и создавање хармонија. Како што јавуваат агенциите, во нејзиното утрешно телевизиско обраќање, со фокусирањето врз спортот на 19 месеци пред Олимписките игри во Лондон, кралицата можеби врши пристисок врз Владата за поголеми издвојувања за спортски објекти.
XS
SM
MD
LG