Достапни линкови

Со такси низ етничките бариери


Во киргистанскиот град Ош, по етничките судири во јуни, животот полека се нормализира. Узбекистанец и неговата сопруга Киргистанка, започнаа мал бизнис со минибус. Велат можат да се движат во сите делови на Ош, иако сеуште има напнатост.

XS
SM
MD
LG