Достапни линкови

Големи проблеми во сообраќајот во Германија


Виталната железничка линија низ Германија, меѓу Берлин и Хановер, по повеќе-часовната блокада, денеска делумно е отворена. Сообраќајот беше во прекин поради замрзнати далноводи, па дизел локомотиви мораа да ги влечат запрените возови. Проблеми има и на други железнички линии во Германија, а ситуацијата е крајно компликувана и на автопатиштата поради новите врнежи од снег и ниските температури.
XS
SM
MD
LG