Достапни линкови

Консултации за состав на новата влада на Црна Гора


Претседателот на Црна Гора Филип Вујановиќ денеска ги продолжува консултациите со лидерите на парламентарните партии за состав на новата влада по оставката на Мило Ѓукановиќ. Кандидат за мандатар е Игор Лукшиќ од владејачката Демократска партија на социјалистите. Манатарот би требало да биде одреден денеска, а составот на новата влада се очекува во наредната недела.
XS
SM
MD
LG