Достапни линкови

Уапсен иранец кој ги снабдувал талибанците со оружје


НАТО силите во Авганистан соопштија дека уапсиле член на елитните сили од Иранската Револуционерна Гарда, кој е осомничен за доставување оружје на талибанците. Портпарол на НАТО во Кабул го опиша уапсениот како клучен човек за снабдување на талибанците.
XS
SM
MD
LG