Достапни линкови

ООН за изборите на Брегот на слоновата коска


Генералното собрание на Обединетите нации ја препозна како официјална победата на Аласан Оутара на претседателските избори на Брегот на слоновата коска. Неговиот противник и досегашен претседател Лаурент Гбагбо до сега одбиваше да отстапи од функцијата.
XS
SM
MD
LG