Достапни линкови

Времето денеска врнежливо


Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни со локална појава на грмежи, особено во вечерните и ноќните часови. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 8 до 16 степени. Во Скопје слично време со температури до 10 степени.
XS
SM
MD
LG