Достапни линкови

Во Британија починале 24 луѓе од вирусот Х1Н1


Најмалку 27 луѓе починале во Бритaнија од грип откако почна сезоната во октомври. Последните податоци на британска агенција за здравствена заштита покажуваат дека 24 од нив биле заразени со вирусот Х1Н1 додека останатите тројца пациенти биле болни од грипот познат како тип „Б“. Минатагодина беше прогласена пандемија на вирусот Х1Н1
XS
SM
MD
LG