Достапни линкови

Експлодира бомба во шведската амабасада во Рим


Италијанското министерство за надворешни работи соопшти дека експлодирала бомба во Шведската амбасада во Рим. Медиумите јавуваат дека еден од вработените во амбасадата е ранет при отварањето на пакетот во кој била ставена бомбата. Повеќе детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG